O webu

Zcela zásadní informace :)

Musím se přiznat, že jsem na tento web v podstatě zapomněl. Z části to bylo úmyslné a z části to vyplynulo z momentálního stavu.

Nedávno, když jsem se koukal na starej Odpaďák, tak jsem zjistil, že mu za chvilku (17. února 2013) bude krásných 10 let...

Mno a abych udělal radost snad jedinýmu věrnýmu človíčkovi Mil-ovi a taky trošku sám sobě, tak jsem se pustil do dokončení načatýho novýho webu. Mno a teď ho vidíte před sebou. Vzhledem k tomu, že jsem jej dokončoval v šibeničním termínu, tak jsem plno plánovaných věcí vypustil něco ošulil, ale základ snad funguje. Pokud budou síly a chuť, tak jej určitě budu rozvíjet ;)

Teď už vím, že jsem ho nestihl dodělat ani v základu, takže si dávám stranickej závazek jej někdy dokončit ;)

Pár keců z minulýho Odpaďáku

...ani nevím jak mám začít ;)
Tento web (vlastně jeho předchůdce) ani vlastně neměl být. To sem to začal pěkně. ALE, už se tak stalo, že je, takže k věci. Jednoho dne mě přestalo bavit mít poštu plnou různých vtípků, animací, prasáren, čuňáren a jinejch neřestí a moje kamarády (některé) už přestalo bavit, že jim neustále přeposílám všechno co mi přijde pod ruku a tak vzniknul nápad udělat Odpaďák :)
- v1 -
První verze Odpaďáku byla značně nesmělá, však, taky kdo by očekával, že se na něj někdo koukne? Ale osud, či jiná věc, tomu chtěla jinak a tak hned v prvním týdnu jeho života se na něj podívalo, pro mě tehdá, obrovský množství lidí. A tak začali práce na vylepšení mého hranatého, škaredého, odfláknutého, ... Odpaďáku :)
- v2 -
Vznikla tak verze druhá, která přečkala doby zlé i dobré až do dnešních dnů, prohlídnout si ji můžete na jeho původním smeťáku www.odpad.unas.cz. Do tohodle Odpaďáku sem přidělal vtipy, návštěvní knihu a nějaký to webový nastavení. Něco se ukázalo jako smyslu plný, něco ne, takže co přečkalo se můžete přesvědčit sami ;) Mno, časem sem si zaregistroval doménu www.odpadak.net a tak sem začal přemejšlet o novým vzhledu a tak...
- v3 -
No a teď tu před Váma na obrazovce je verze třetí a zatím snad poslední :) Pokud vše půjde, tak jak bych chtěl, tak tu najdete mraky vtípků, obrázků, animací, zvuků a kdo ví čeho všeho. Přidávání vtipů, kniha návštěv, rozdělení příspěvků do kategorií je snad jasný ;) Objeví se tu registrace uživatelů, kteří budou moct po přihlášení nahrávat nový příspěvky (již plně funkční). Chtěl bych tu zprovoznit jednoduchý internetový obchod s nějakejma ptákovinama a zatím mě už nenapadá co dalšího... takže buďme plni očekávání 8)

Už Vás nebudu trápit, jen se tu ještě potřebuju trošku vykecat. Takže:
17. února 2003 - spuštěn vůbec první Odpaďák (HTML verze)
26. března 2003 - Odpaďák předělán do PHPéčka, změna vzhledu a přemejšlím o rozdělení do kategorií
30. března 2003 - přidána kniha návštěv
23. prosince 2003 - zaregistrována doména www.odpadak.net
13. ledna 2004 - celkem se na web kouklo 27 611 lidiček a shlídlo 184 727 příspěvků
23. září 2004 - spuštěn tento Odpaďák (cca 65 122 lidiček / cca 462 332 prohlídnutých příspěvků)
13. prosince 2004 - konečně dodělána uživatelská část HURÁÁ! (cca 84 265 lidiček / cca 1 073 400 prohlídnutých příspěvků / 1 uživatel)
11. dubna 2005 - překopány vnitřnosti - hledání v příspěvcích, komentáře příspěvků, známkování příspěvků, "bezpřihlašovací" vstup, náhodnej vtip, zjednodušené zobrazování nejen sexíkových příspěvků, překopán infopruh, vkládání údajů u registrovaných, "omlazení" vzhledu, oprava špatného testu mailové adresy - (cca 110 435 lidiček / cca 1 823 099 prohlídnutých příspěvků / 1220 uživatelů)
20. října 2005 - opětovně překopány vnitřnosti, konečně korektně fungující auto-přihlašování, omlazen vzhled, opraveno mnoho chyb, přidáno posílání odkazů příspěvků na mail, doladěny vtípky, přidány přežblepty, překopána registrace atd... (cca 145 701 lidiček / cca 2 790 810 prohlídnutých příspěvků / cca 1 919 uživatelů)
8. ledna 2006 - Odpaďák překopán na beztabulkový layout díky návodu od človíčka s přezdívkou Pixy, přidány MudroPrdnéVýblitky a k 1.1.2006 odstraněno počítadlo, které strašně zpomalovalo načítání stránek

Absoltuně nedůležitý informace

Registrace:
- samotná registrace, odeslání emailu, doregistrování

Zapomenutí hesla:
- email, časová prodleva

Přihlášení:
- zapamatování přihlášení, červené odhlášení, přezdívka v titulku stránky

Hledání:
- filtrace kategorie, filtrace seznamu příspěvků

Informace o uživateli:
- černá přezdívka, what is Počet příspěvků / souborů, Počet vtipů, Počet přežbleptů, Počet MPV, Počet komenářů, ...

BAN:
- pokusy o podvrh

RSS & email:
- obnova RSS kanálu při novém příspěvku, vtipu, MPV, přežbleptu
- email jednou za týden (pokud bude co) v neděli v noci, samozřejmě při zapnutých email novinkách

AntiSPAM:
- možný problém při kontrole spamování

Kontrola textů:
- délková kontrola slov, celkového textu a pokud bude potřeba i black list..., trimování textů / slov

Technologie webu:
- XHTML Transitional, CSS, Ajax, Javascript, cookies, ...

Zajímavosti:
- počet uživatelů, počet aktivních uživatelů, počet stejných hesel ;), nejvěrnější uživatel (datum posledního loginu - datum registrace), ...

...by Muchylin